MVR14D301K
- Mfr.Part #
- MVR14D301K
- Datasheet
MVR14D301K
- Description
- VARISTOR 300V 4500A 14MM DISC TH
- Stock
- 557
- Capacitance @ Frequency :
- 670 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 4.5 kA
- Energy :
- 77J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 190 V
- Maximum DC Volts :
- 250 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 330 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 270 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 300 V